skuteczne pozycjonowanie

Moda na inwestowanie w osiedla


Nowoczesne osiedla mieszkaniowe i ich spółdzielnie mają coraz to większe budżety oraz naciski ze strony mieszkańców, aby inwestować w tereny rekreacyjne. Niezależnie od tego czy mieszkamy w centrum miasta czy na jego obrzeżach, dobrze kiedy nasze osiedle wyposażone jest w plac zabaw czy siłownię zewnętrzną, które mogą znajdować się w małym parku. To taka mini-odskocznia od hałasu dnia codziennego, miejsce spotkań mieszkańców, gdzie można przyjemnie spędzić czas.

Siłownie zewnętrzne są wykorzystywane zarówno przez ludzi młodych, ale w znacznej mierze również przez seniorów, którzy bardzo chętnie spędzają tam aktywnie czas niedaleko od swojego domu. To bardzo ważne dla ich zdrowia i kondycji fizycznej, jeżeli mamy w pobliżu zewnętrzną siłownię, to warto porozmawiać z naszymi dziadkami i babciami, aby się na nią wybrali. Siłownia zewnętrzna nie oznacza, że trzeba od razu robić rekordy na rowerku czy mordercze serie brzuszków – są tam sprzęty na których można ćwiczyć bez większego wysiłku, ale ze zdecydowaną korzyścią dla naszego organizmu.

Place zabaw to miejsce już zdecydowanie przeznaczone dla najmłodszych. Nie potrafię sobie wyobrazić osiedla bez placu zabaw, gdzie dzieci mogą nawiązywać nowe kontakty z rówieśnikami, a rodzice mogą bez problemu namówić dziecko do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Zarówno siłownie zewnętrzne jak i place zabaw to tak zwana mała architektura i specjalne firmy zajmują się dostarczaniem niezbędnych sprzętów oraz ich montażem. Jeżeli na Waszych osiedlach brakuje takiego centrum rekreacyjnego – warto nacisnąć na spółdzielnię, aby jasno się określiła czy i kiedy może zdecydować się na budowę.